Kolory pustaków
Zdjęcia pustaków i ich kolory zostały wykonane w magazynie w świetle dziennym. Kolory mogę się jednak nieznacznie różnić gdyż uzależnione jest to od ustawień monitora na co nie mamy wpływu. Zapraszamy do obejrzenia pustaków osobiście w naszym punkcie w Warszawie.
Kontakt
kontakt
Transport

Realizujemy zamówienia w województwach: Dolnośląskie Kujawsko-pomorskie, Lubelskie Lubuskie Łódzkie Małopolskie Mazowieckie Opolskie Podkarpackie Podlaskie Pomorskie Śląskie Świętokrzyskie Warmińsko-mazurskie Wielkopolskie, Zachodniopomorskie.
Kalkulacje i wyceny
Prześlij do nas skan odręcznego rysunku/ szkic/ wstępny zarys jak ma wyglądać ogrodzenie- a my przygotujemy projekt wizualny, wyliczenia ilości i wycenę na wybrany kolor. Szczegóły...
Dzisiaj: 38 Wszystkich: 768500


film o pustakach
My na Facebook

Murowanie ogrodzenia na pustaku konstrukcyjnym PBK-19

Sprzedaż pustaków łupanych » Murowanie ogrodzenia na pustaku konstrukcyjnym PBK-19

Wielu z Klientów pyta się jak najprościej wyburować ogrodzenie z pustaka łupanego. Na co się kleji? Jaki fundament? Czy zalewać? Jak wymierzyć?

 

Do murowania proponujemy Państwu bezpieczny, a zarazem bardzo wygodny i pewny sposób murowania ogrodzenia. Do tego celu najlepiej użyć pustaka konstrukcyjnego PBK-19 dostępnego u nas, który ma takie same wymiary co klasyczny pustak łupany 390x190x190. Murujemy go bezpośrednio na wcześniej wylanej ławie fundamentowej na izolacji poziomej.

Dzięki temu rozwiązaniu:

 

1. Nie trzeba szalować i wylewać fundamentu na ławie fundamentowej.

2. Wymurować i rozplanować jak będzie wyglądało nasze ogrodzenia.

3. Murowanie na zaprawie tradycyjnej zaczynamy zawsze poniżej poziomu "0" czyli poniżej gruntu co przełoży się na eststykę, gdyż murując kolejne warstwy nie będzie widać zaprawy.

4. Możliwość izolacji wymurowanego fundamentu z bloczka konstrukcyjnego dysperbitem dwa dni po wymurowaniu.

5. Elegancka podmurówka 

6. Podczas zalewania od góry całego ogrodzenia otwory pokrywają się dzięki czemu ogrodzenie staje się jednym i zwartym monolitem.

 

Jak zacząć murować ogrodzenie na pustaku konstrukcyjnym?

 

Aby zacząć murować ogrodzenie łupane na pustaku konstrukcyjnym należy przyjąć jaka głębokość ławy powinna być na naszym terenie. Wykopać taką ławę o szerokości 40cm. Wypuścić pręty startery. Kolejno po wylaniu betonu należy zacząć murowanie fundamentu z pustaka konstrukcyjnego na wcześniej połóżonej izolacji poziomej. Fundament zazwyczaj murujemy z 1 jednej, dwóch lub trzech warst pustaków PBK-19. Po ich wymurowaniu izolujemy poziomo fundament masą dyspersyjną Dysperbitem. Tak przygotowany i wypoziomowany fundament idealnie nadaje się do murowania kolejnych warst z pustaka łupanego.